Strzelnica w Pucicach Szczecin


W  skład  strzelnicy  wchodzą  konkurencje  pełnego  sześcioboju  myśliwskiego  oraz  konkurencje  sportowe:  skeet  i  trap,  a  także dodatkowe takie jak teal i rabbit.

Konkurencje śrutowe: strzela się z broni gładkolufowej (dubeltówki i sportowe bocki) używając amunicji śrutowej.

Trap - konkurencja olimpijska, strzela się do rzutek wylatujących z bunkra umieszczonego przed stanowiskami strzeleckimi. Stanowiska strzeleckie w ilości 5 położone są 10 metrów od bunkra. Przedłużeniem stanowiska nr 3 jest ścieżka podchodowa o długości 3m. Pełna konkurencja zawiera 20 rzutek: 10 ze stanowisk i 10 ze ścieżki podchodowej. Rzutki wyrzuca maszyna, znajdująca się w bunkrze. Maszyna jest pływająca tzn., że porusza się w lewo i prawo o raz w gorę i w dół, a strzelec nie wie w którym kierunku poleci rzutek (oczywiście są wyznaczone skrajne położenia maszyny). Rzutek jest "podawany" zawodnikowi na komendę "DAJ" lub na postawę strzelecką. Konkurencja trap jak i pozostałe konkurencje śrutowe są w pełni zmechanizowane, wszystkie maszyny zwalnia się za pomocą zdalnego sterowania. Pierwowzorem tej konkurencji były zawody rozgrywane na początku XX w. W strzelaniu śrutem do gołębi.

Skeet  -  konkurencja,   która   także   jest   rozgrywana   na   olimpiadach.   Konkurencję  tworzą 2 budki z maszynami (duża - maszyna jest na wysokości 3,5m i mała - maszyna usytuowana jest na poziomie 1,5m od podłoża) oraz 7 stanowisk strzeleckich.

Od trapu odróżnia ją to, że tory lotu rzutków są stałe a jedynie strzelcy zmieniają stanowiska. Podobnie jak w trapie pełną konkurencje tworzy układ 20 rzutków z tą różnicą, że strzela się tu także dublety (2 rzutki wylatujące równocześnie z przeciwległych maszyn). Rzutki "podawane są na komendę "DAJ".

Przeloty - konkurencja typowo myśliwska (nie ma odpowiednika w strzelectwie sportowym), strzela się do rzutek wylatujących z wieży (maszyna jest na wysokości 15m od podłoża). Stanowiska (w ilości 3) usytuowane są w odległości 30m od wieży. Strzelcy oddają strzały do rzutek przelatujących nad ich głowami (nad zawodnikami rzutki lecą na wysokości 25m). Pełną konkurencje tworzy układ 10 rzutek, które "podawane" są na komendę "DAJ".

Ze wszystkich konkurencji mogą korzystać zarówno osoby posiadające pozwolenie na broń (myśliwi, osoby uprawiające strzelectwo sportowe) jak i osoby pozwolenia nie posiadające. W 2 przypadku osoby chcące spróbować swoich sił w strzelectwie strzelają z broni obiektowej pod nadzorem wyszkolonych instruktorów.

Opinie naszych klientów


  • Fajna atmosfera, duży wybór broni i świetny instruktor - Piotr!

    Artur Nowacki
  • Dobra strzelecka miejscówka. Wypożyczalnia. Sklep. Stanowiska do wszystkich mysliwskich konkurencji strzeleckich.

    Remek Rytlewski
  • Doskonałe miejsce dla braci strzeleckiej.

    Jędrek Zubek